overwatch full team

Overwatch’un Hikayesi

Overwatch Günlükleri Bölüm 1: Başlangıç Hikayesi

Dünyamızın kurtarıcılara her daim ihtiyacı var…

Overwatch ile buluşmamıza altı gün bile kalmadı. Hepimiz heyecan içerisinde sevgili bekler edasıyla Overwatch’u bekliyor olduk. Açılan beta dönemi içerisinde aşağı yukarı 9.7 milyon oyuncuyu konuk eden Overwatch, zaman içerisinde gelişim göstererek bizlere uzun zamandır aradığımız eğlenceyi ve macerayı sunacağının ilk izlenimlerini gösterdi. Gelelim oyunun hikayesine.

Ve Blizzard Overwatch’ı Anons Etti

Blizzard Overwatch’ı anons ettiği 2014 yılında, oyunun diğer Blizzard oyunlarından farkı olup, bağlantısı olmayacağını ve dünya üzerinde geçeceğinden bahsetmişti. Bu noktada, Overwatch hikayesi gelecekte yaşanan bir hikayedir. Bunun yanı sıra oyunun çizimlerini ne kadar parlak ve renkli de olsa bir çok dram hikayesini bünyesinde barındırmaktadır. Yazımızın asıl amacı sizlerin gözden kaçırabileceğiniz detaylar ile sunulan hikayeyi sizlere anlatmaktır. Overwatch, diğer Blizzard oyunlarından farklı olarak mini gösterimler ile sizi hikayeyi anlatır ve kaçırma ihtimaliniz muhtemeldir.

widowmaker

Overwatch Hangi Zamanda Oynanıyor?

Gelecek dünyada başlayan Overwatch macerası, tahmini 60 sene sonrasını konu olarak ele alıyor. İnsanlıksosyolojik ve teknolojik açılardan baya gelişmiş ve günlük yaşam içerisinde ışınlanma teknolojisini, lazer silahları,uçan arabaları ve dahası robotları kullanmaya başlamıştır. Dünya üzerinde ekonomik ve üretim eşitliğinin sağlanması için kendi düşünen yapay zeka yaratan insan, bu robotları ‘Omnicler’ olarak isimlendirdi. Omnicler’in çalışma alanlarına ‘Omnium’ ismi verilmiştir. Yıllar boyunca Omnicler ve insanlar birlikte huzur ve baroş içerisinde yaşayarak dünyayı geliştirmek için emek verdiler. Lakin, tahmin edilebileceği üzere bu güzel dönem çok uzun süremez.

Bugün Bile Korkulan Hikaye, Robotlar Dünyaya Saldırırsa…

Bazı sebepleri olan Omnicler, insanlığa karşı yavaş yavaş da olsa bir baş kaldırışa geçmeye başlar ve kendilerine ait silahlı orduları kurup insan ırkını devirmeye ve Omnicler ait olan bir dünya kurmaya çalışırlar.Artık insanlığın iyiliği için çalışmaya devam etmeyi istemediklerini belirten Omnicler, dünyanın dört bir yanında isyan başlatır ve Omnium’ları etkisiz hale getirip insanlığı zor bir duruma sokarlar. Ellerinde ileri teknoloji ürünler ve silahlar olsa da, insan ırkı ve büyük devletler bu büyük tehlikeye karşı elleri kolları bağlanmış bir şekilde etkisiz kalırlar

soldier gameplay

Karşı koymaya çalışmak için bile umutları tükenmiş olan insanlar, acil durum çağrısı ile Birleşmiş Devletlerin buluşması için ön ayak oldular. Dünyanın her yerinde gerçekleşen bu probleme karşı çözüm bulmaya çalışan Birleşmiş Devletler, Gabrielle Adawe isminde olan bir genel sekreter, dünyanın en iyi ve en başarılı askerlerinden oluşturulan bir birlik kurma fikrini sürer. Bu birliğin en iyilerden oluşmakla birlikte, en tepede ki teknolojiyi de kullanabilen yüksek seviyeli bir takım olarak farklı ulusların üyeleri de bünyesinde bulunduracaktı. ‘Overwatch’ ismini alan ekibin başında ise, asker yetiştirme ve geliştirme programlarından çıkmış olan ve eskiden de orduda bulunan ‘Gabriel Reyes’ getirildi. Overwatch’ın Birleşmiş Milletler aracılığı ile yavaşça oluşmasının ardından, Gabriel Reyes’in yanına, yine kendi gibi asker yetiştirme ve geliştirme programını başarıyla tamamlayan aynı zamanda da Reyes’in en yakın dostu olan John ‘Jack’ Morrison getirilmekle birlikte, ekip yönetim birine de Angela Ziegler getirildi. Angela Ziegler’in görevi ise tıbbi araştırma programında yönetici olmanın yanı sıra, iyileştirme yetenekleriyle de dikkatleri üzerine toplayan biriydi. Yıllar sonrada bize kendini ‘Mercy’ olarak gösterecekti.

Yazımızın Devamı Haftaya

Diğer paylaşımlarımız için blogumuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir